Web Tasarım

Web tasarımı uzun zamandır dijital dünyada önem verilen bir konu. Alışveriş sitelerinden kamusal hizmet sitelerine kadar her web sitesinin belli bir standart kalitesiyle tasarlanıp kullanıcılara sunulması beklenir. Bilgi alma, verilere ulaşma, ürün ve hizmet satın almak gibi birçok eylemin gerçekleştirildiği web sitelerinde her şey kullanıcı dostu olmalıdır. Dijital ajansımız, web tasarım çalışmalarında kullanıcı bakış açısıyla hareket ediyor, çok yönlü ve işlevsel web siteleri tasarlıyor. Profesyonel yaşamda profesyonel çözümler üretmek başarıyı artırır. Web sitelerinin de iyi olması beklenir zira hedef kitlenin ürün ve hizmet almak için başvuracağı ilk yer web siteleridir. Web tasarım çalışmalarında müşteriler için en verimli sonuçları almaya çalışırken diğer yandan marka kültürüne ve kimliğine uyum sağlayacak çözümler üreterek, markanızın görünen yüzünü iyileştirmekteyiz.

Web Tasarım Nedir?

Kişi, kurum, kamu, e-ticaret gibi çeşitli amaçların dijital ortamda ulaşılabilir olmasını sağlayan, online yayın yapan, ürün ve hizmet ulaştıran grafik ve metinlerden oluşan çalışmalara web tasarım denir. Web tasarım neticesinde ortaya çıkan web sitesi, kullanıcıların gerçekleştirmek istediklerine yardımcı olur: Okuma, satın alma, ürün ve hizmet inceleme, iletişim kurma. Web tasarım aslında en basit tanımıyla estetiğin ve işlevselliğin ön planda olduğu yazılım çalışmalarıdır diyebiliriz. İşin mutfak kısmında grafiklerden metinlere kadar her şey ekibimiz tarafından profesyonelce hazırlanır, son kullanıcıya ise yalın ve profesyonel bir siteden yararlanma deneyimi sunulur.

Web Tasarım İş Süreçleri

Web tasarımda görüntü önemli olmakla birlikte daha birçok detay iyi bir site tasarımında rol oynar. Bu süreçleri sizler için özetledik, işte web tasarım hizmetlerimizde geçtiğimiz süreçler;

Hedef: Web sitenizin hedefi nedir ve bu hedefe nasıl bir web tasarımla ulaşılır? Bu yaklaşım ilk adımı atmamızı sağlar.

Kapsam: Sitenin hedeflerine uygun şekilde içeriğini oluşturmak gerekir. Kapsam aşamasında sayfalar ve özellikleri belirlenir.

Site map: Site haritası sitede yer alacak tüm sayfaların nasıl, ne şekilde yer alacağını, hangi özelliklere sahip olacağını gösterir.

İçerik yönetimi: Sitenin temeli atıldıktan sonra artık içerik geliştirme çalışmalarına başlanır. İçerik yönetiminde her bir sayfanın içeriği planlanır, SEO uyumu gibi arama motoruna yönelik çalışmalar gerçekleştirilir.

Grafik: Sitenin ana hatları belirlenirken görseller estetiğin ortaya çıkmasına yardımcı olur. görseller sayfa yapısına uyumlu şekilde eklenir ve sitenin görünen yüzü iyileşmeye başlar.

Kodlamalar: Tasarımın görsel yönü haricinde bir de yazılım, kod kısmı bulunur. Sitenin işlevselliğini artıracak kodlamalar uygulanır.

Deneme: Deneme ya da test dediğimiz aşamada yaptıklarımızın her birini test ederiz. Sitenin sorunsuz çalıştığından, kullanıcılara hizmet ederken takılmadığından, marka itibarına zarar vermeyeceğinden emin olmak isteriz.

Ve Yayın: Her şey tamamlandıktan sonra siteyi yayına alır ve yayın hayatınızda başarılı olmanız için ihtiyacınız olan farklı alanlarda çok yönlü hizmet vermeye başlarız.

SEO Uyumlu Web Tasarım

SEO uyumlu web sitesi, sitenin arama motoru optimizasyonunun gerçekleştirilmesi anlamına gelir. Daha da açmak gerekirse eğer; arama motorları web sitelerinin yüzde yüz kullanıcı dostu olmasını ister. Kullanıcı dostu demek sadece tasarım anlamında iyi bir site anlamına gelmez. Google, kullanıcıların arama motorunda yaptığı aramalarda karşısına bilgi veren, hızlı, donanımlı, iyi tasarımlı siteler çıkmasını ister. Grafiklerden içeriklere kadar her şeyin amaca hizmet etmesi, bilgiyi ya da hizmeti en yalın ve güvenilir şekilde ulaştırması SEO uyumlu web tasarım ile gerçekleştirilir. Web tasarım çalışmalarımızda bu yüzden görsel tasarıma verdiğimiz önemle birlikte içeriğe de dikkat etmekteyiz.

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım, kurumsal SEO çalışmalarıyla birlikte desteklenerek gerçekleştirilir. Marka kimliğini destekleyecek ve markanın hedeflerine uyum sağlayacak kurumsal web tasarım çalışmaları yürütürken, firmaların hedeflerini, beklentilerini, müşteri kitlesini esas alarak aksiyon almaktayız. Web sitesinin her şeyini sıfırdan tasarlayan ekibimiz, mevcut sitelerin geliştirilmesinde ise SEO detayını da kapsama alarak yeniden şekillendirmektedir.

Kurumsal Web Tasarım Çözümleri

Kurumsal web tasarım çözümlerinde web sayfa oluşturma ya da geliştirme çalışmaları vermekteyiz. Ekibimiz kurumsal web tasarım projelerinde kullanıcıların, müşterilerin söz konusu web sitesinden en iyi biçimde yararlanması için her detayı düşünmektedir. Yalın, basit, hızlı ve çözüm odaklı web tasarım çalışmalarımız sayesinde, müşterileriniz sitenizdeki bilgi akışından ve hizmetlerden kolayca yararlanmaya başlar.

Web Tasarım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir web sitesi nasıl bir tasarıma sahip olmalıdır? Web tasarım yaparken nelere dikkat ederiz? İşte size çalışma detaylarımız;

  • Sade ve basit tasarım hazırlanmalıdır; ana sayfa ve diğer tüm sekmeler amaca, SEO’ya, müşterilerin satın alma davranışlarına uygun olmalıdır.
  • Mobil tasarım mutlaka olmalıdır; internet kullanıcılarının yüzde 70’i mobil cihazlarla dijitalde hareket ediyor. Mobil uyumlu web tasarımı atlanmamalı ve hızlı, yalın bir site hazırlanmalıdır.
  • Hem SEO hem trafik artışı hem de sitenin genel görünümü için resimlerden faydalanmak önemlidir. Resimler mümkünse Jpeg formatında kullanılmalı ve SEO optimizasyonları yapılmalıdır.
  • Alan adı seçimi en az sitenin görünümü ve işlevselliği kadar önemlidir. Akılda yer edinebilecek, kısa ve mümkünse SEO çalışmalarını destekleyecek bir alan adı tercih edilmelidir.
  • Site tasarımında rol oynayan kodlamalar sitenin hızını ve SEO çalışmalarını yavaşlatabilir. Kodlamalarda sadelik tercih edilmelidir.
  • Sitede yer alan tüm içerikler özgün olmalıdır. Ajansımız SEO konusunda kapsamlı bir çalışma yürütmektedir. SEO uyumlu web tasarım taleplerinizde içerik yönetimini özgün şekilde gerçekleştirmektedir.

Web Tasarım Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Web tasarım fiyatları hazır ve özgün web yazılımlarına göre belirlenir. Aslında fiyatları etkileyen temel unsurlar genel çerçevede şöyledir;

  • Web sitesinin genel içeriği
  • Ara yüz tercihleri
  • Kod, yazılım gibi alt yapı çalışmaları
  • Arama motoru optimizasyonu

SSS

Web tasarımla ilgili Sık Sorulan Sorular ve yanıtları aşağıdaki gibidir:

İyi Bir Web Tasarım Nasıl Yapılır?

İyi bir web tasarımında kodlamalar, programlamalar, grafikler, metinler kısacası kullanıcıların sitede göreceği ve yararlanacağı her şeyin hem kullanıcı hem de arama motoru dostu şeklinde tasarlanması gereklidir.

Neye Dikkat Etmeli?

Web tasarımında dikkat edilmesi gereken unsurlar şöyledir:

Sayfa hızı: Geç yüklenen yahut hiç yüklenmeyen sayfaları başta Google olmak üzere hiçbir ziyaretçi sevmez. Arama motorlarında yer almak, müşteri kitlesini büyütmek için hız önemlidir.

Renkler: Web tasarımında renklerin kullanımı çok önemlidir. Renkler göz yormamalı, uzun saatler sitede kalınsa bile kullanıcıyı rahatsız etmeyecek yumuşak tonlarda olmalıdır.

Yerleşim: Ürünler, hizmetler, profil, iletişim, kurumsal ve benzeri sayfaların site içerisindeki yerleşimi dikkatli konumlandırılmalıdır. Ziyaretçilerin ihtiyacına göre her şey basit ve hızlı ulaşılabilir şekilde tasarlanmalıdır.

Fontlar: Font seçimi sitede kalma süresini etkiliyor. Çok küçük, Türkçe karakterleri desteklemeyen ya da zor okunan fontlar site kalitesini düşürür, ziyaretçinin çıkmasına sebep olur. Fontlar ideal boyda ve okunaklı olmalıdır.

İçerik: İçerikler kesinlikle özgün, SEO uyumlu ve bilgi verme amacı taşımalıdır.

Ödeme ekranı: E-ticaret sitelerinde ödeme ekranı basit tasarıma ve işlevselliğe sahip olmalıdır. Site güvenliğiyle birlikte ödemenin kolay olması satın alma kararını hızlandırır.

Profil sayfası: Ürün ve hizmet satışının gerçekleştirildiği web sitelerinde, kullanıcılar profiline kolayca ulaşabilmeli, bilgi girişini ya da değişimini zorlanmadan yapabilmelidir.

Müşteri iletişim bölümü: İletişim yönünden zayıf olmak müşteri memnuniyetini olumsuz etkiler. Site tasarımında iletişim bölümü detaylı şekilde oluşturulmalıdır.

İyi Bir Web Sitesi İçin Bazı İpuçları

İyi bir web sitesi için yenilikli trendleri takip eden ekibimiz, her marka için özel stratejiler geliştirir. Tasarımın ilk anda dikkat çekmesi, kullanırken işlevselliği artırması, mobil uyumlu olması, bilgi veren özgün içeriklerden oluşması iyi web sitesiyle ilgili temel ipuçlarıdır. Eğer faaliyet gösterdiğiniz alanda donanımlı bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız ekibimizle tanışmaya hazır olun. Size özel yenilikçi ve kullanıcı dostu bir site için bizimle iletişime geçin.

İyi Bir Web Sitesine Neden İhtiyaç Vardır?

İyi bir web sitesi hem ziyaretçiler hem de marka sahipleri için avantajdır. Sitenin basit, hızlı, yalın ve hedef odaklı olması ziyaretçilerin site içindeki gezintisini kolaylaştırır, alışverişini keyiflendirir, satın alma kararını olumlu etkiler. Marka sahipleri açısından ise alt yapı kalitesi, ürün ve hizmet girişlerinin pratik, güvenli olması açısından önemlidir. Özellikle e-ticaret sitelerinin ve kurumsal web sitelerinin belli bir kalitede olmasını öneririz.

Web Tasarım Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Web tasarım fiyatları SEO, içerik, ara yüz, kod gibi etkenlere bağlı olarak belirlenir. Ajansımız web tasarımın yanı sıra tasarımı destekleyecek ve gelişmenizi sağlayacak birçok yan hizmet verdiğinden size özel cazip fiyat teklifleri oluşturabiliriz.

Web Tasarım Çalışmalarınız Mobil Uyumlu mu?

Web tasarım çalışmalarımızın hepsi mobil uyumludur. Kullanıcıların yüzde 70’i mobil cihazlarla internette vakit geçirmektedir. Bu istatistikler doğrultusunda web site tasarımlarımızı mobil uyumlu şekilde tasarlamaktayız. Sitenizi bize emanet ederken her yönüyle kullanıcının beğenisini kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.